Czy wiekową papużke można nauczyć gadać?

Wątek dla miłośników czworonogów i innych zwierząt. Rozmawiamy o karmieniu, pielęgnacji, problemach weterynaryjnych, jak i o fundacjach pomagającym bezdomnym zwierzętom.
żabaaneta

Czy wiekową papużke można nauczyć gadać?

Post autor: żabaaneta »

Cześć, jestem właścicielką 3-letniej papużki falistej. Nigdy jakoś nie zastanawiałam się czy jest ona w stanie mówić. Zakładałam raczej, że nie. Teraz trafiłam na tekst Czy papużki faliste mówią?. No i mnie natchnęło czy może spróbować nauczyć czegoś Kiki? Ale w tekście zwracają uwagę na to, że im starsza papużka, tym trudniej czegokolwiek ją nauczyć. Czy komuś się udało? Albo znacie jakieś historie od znajomych, z sieci, że kilkuletnia papużka falista nauczyła się mówić jakieś słowa?
Skrąs

Re: Czy wiekową papużke można nauczyć gadać?

Post autor: Skrąs »

Nigdy mnie to nie zastanawiało ale zapewne da się ją nauczyć. To są bardzo mądre zwierzęta. Kolega ma 5 to każda coś tam wykrzykuje. Każda ma inny charakter. Dodatkowo to takie spryciule, że pomagają sobie wzajemnie w otwieraniu klatki i uciekają a potem wracają.
http://dziennikelblaski.pl/739182,Radary-pogodowe-jak-ustalic-swoja-prognoze-pogody.html
ODPOWIEDZ